Wycieczka kl.VI do Malborka

Wycieczka kl.VI do Malborka

Dnia 23 października 2024 r. uczniowie kl. VI pojechali na wycieczkę do Malborka. Zwiedzili tam zamek gotycki, który jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Uczniowie poznali historię zamku opowiedzianą przez panią przewodnik i obejrzeli, m.in. Zamek Wysoki, Zamek Średni z Wielką Komturią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów oraz Zamek Niski (Przedzamcze). Ponadto mieli możliwość podziwiania panoramy Malborka i okolic z wieży widokowej znajdującej się na terenie zamku i dowiedzieli się, że w 1997 r. zamek wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Wyprawa do malborskiej warowni okazała się wspaniałą i niepowtarzalną lekcją historii, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę.

Przejdź do następnych lub poprzednich aktualności

Ostatnie aktualności

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny, który od lat pomaga najmłodszym poznawać zasady bezpieczeństwa. W bieżącym roku szkolnym projekt realizowany był w klasach pierwszych i drugich naszej