“Wpływamy na bezpieczeństwo” szkolenie przeprowadzone przez Grupę Specjalną Płetwonurków RP w Szkole im. Jana Pawła II w Rozogach 24.02.2023 r.

“Wpływamy na bezpieczeństwo” szkolenie przeprowadzone przez Grupę Specjalną Płetwonurków RP w Szkole im. Jana Pawła II w Rozogach 24.02.2023 r.

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; 

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” 

Jan Paweł II

W dniu 24 lutego 2023 r. naszą szkołę zaszczyciła swoją obecnością Grupa Specjalna Płetwonurków Rzeczypospolitej Polskiej wraz ze swoim szefem, panem Maciejem Rokusem, który jest także pełnomocnikiem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego ds. bezpieczeństwa, wykładowcą w Akademii Marynarki Wojennej oraz biegłym sądowym. 

Pan Maciej, za swoją działalność, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, wieloma medalami za Ofiarność i Odwagę oraz innymi cennymi odznaczeniami za zasługi w służbie społeczeństwu i Państwu.

Jak sam mówi:

,,Bez swojego zespołu jestem nikim. Mam wspaniałych ludzi, wysportowanych, inteligentnych, o silnej konstrukcji psychicznej, którzy potrafią pracować w ekstremalnych warunkach. Mam do nich zaufanie, umieją zachować się w każdej sytuacji. Potrafią być czujni i wykonywać zadania z największą starannością i przy zachowaniu bezpieczeństwa.”

Niektórych z nich poznaliśmy w dniu spotkania:

  • p. Macieja Ciesielskiego – zastępcę szefa Grupy,
  • p. Kamila Kosakowskiego – specjalistę ds. logistyki,
  • p. Agnieszkę Szymczak – kierownika Grupy,
  • p. Pawła  Bielawskiego – asystenta Grupy.

Inicjatorem spotkania w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach był pan Maciej Rokus, a celem wykład i warsztaty pt. ,,Wpływamy na bezpieczeństwo”.  Temat bardzo ważny. Dlatego oprócz uczniów, rodziców, nauczycieli z Rozóg, w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół w Klonie i w Dąbrowach.

W wydarzeniu uczestniczył także p. Andrzej Tylman, koniński muzyk, znany też z wystąpień w górniczej orkiestrze, który na koniec spotkania wykonał na trąbce utwory: „Amazing Grace”, „What a Wonderful World”, „Moja Droga” na „Cześć i Chwałę Bohaterom”.

„Amazing Grace”
„What a Wonderful World”
„Moja Droga”

Więcej informacji i zdjęcia ze szkolenia “Wpływamy na bezpieczeństwo” także w radio Olsztyn oraz w telewizji regionalnej TVP3 Olsztyn. 

Linki:

1. Jak pomóc innym, nie narażając własnego życia? Uczniowie poznawali zasady bezpieczeństwa : Radio Olsztyn

2. Lekcja bezpieczeństwa. Uczniowie otrzymali ratownicze wskazówki

Przed zakończeniem spotkania, uczniowie odpowiadając właściwie na pytania, mieli szansę wygrać nagrodę specjalną w postaci cennych płetw.

Szczęśliwcem został Oliwier Szydlik z klasy piątej.

Ostatnie aktualności

Laboratoria Przyszłości – Klocki KORBO

W naszej szkole rozpoczynamy przygodę z w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach uczniowie zmierzyli się z budowaniem ruchomych obrazów z kloców Korbo,  które w kreatywny