„Mała książka – WIELKI CZŁOWIEK „- akcja czytelnicza.

„Mała książka – WIELKI CZŁOWIEK „- akcja czytelnicza.

„Mała książka – wielki człowiek” to kampania społeczna realizowana przez Instytut Książki Zachęca rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania generacyjnego i przypomina o roli książki w życiu dziecka. Organizatorzy kampanii przypominają, iż: Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka.

W środę 23 listopada 2022 r. nasi pierwszoklasiści zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Czas miło upłynął, a dzieci poznały zasoby biblioteki oraz zasady obowiązujące w tym miejscu. Każdy uczeń otrzymał specjalnie dla niego przygotowaną Wyprawkę Czytelniczą, w której skład wchodzą: książka pt. Pierwsze abecadło, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów  Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem oraz kreatywny alfabet.

Pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników.

Zachęcamy rodziców i dzieci do wspólnego czytania. W szkolnej bibliotece znajdziecie Państwo wiele książek, które uprzyjemnią Wam wspólnie spędzony czas i pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka.

Warto zapoznać się z materiałami dostępnymi na stronie kampanii Mała książka – wielki człowiek

Ostatnie aktualności

Laboratoria Przyszłości – Klocki KORBO

W naszej szkole rozpoczynamy przygodę z w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach uczniowie zmierzyli się z budowaniem ruchomych obrazów z kloców Korbo,  które w kreatywny