Zajęcia ICT w klasie VIa


naglowek03

Zajęcia ICT w klasie VIa

Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z budową i sposobami działania robota mBOT, a także sami programowali jego ruchy i zachowania z użyciem programu komputerowego mBlock i tworzyli trasy przejazdu z wykorzystaniem czujników robota.

naglowek03

Zajęcia ICT w klasie VIa

Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z budową i sposobami działania robota mBOT, a także sami programowali jego ruchy i zachowania z użyciem programu komputerowego mBlock i tworzyli trasy przejazdu z wykorzystaniem czujników robota. Zajęcia umożliwiły również grupie poznanie ciekawych serwisów i aplikacji edukacyjnych, takich jak Kahoot.com, Kahoot.it, Quizlet.com, Quizlet.live. Z ich użyciem uczniowie tworzyli oraz ćwiczyli zestawy leksykalne i quizy anglojęzyczne. Innym ciekawym zajęciem była obsługa generatora krzyżówek na portalu theteacherscorner.com. Uczniowie pracując w grupach stworzyli anglojęzyczne krzyżówki, zapisali je w formacie PDF, a następnie po wydrukowaniu, wymienili się i rozwiązali.

ictKlVIa

 

Ostatnie aktualności

Let’s play together!

Projekt współpracy międzynarodowej szkół: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach, 1st Primary School of Schimatari, Grecja,  Osnovna škola Darda, Chorwacja,  Czas trwania projektu:

Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

18 maja 2022 r., w 102. rocznicę urodzin Patrona szkoły, odbył się po raz trzeci Konkurs wiedzy o Janie Pawle II. W rywalizacji wzięły udział