Zajęcia ICT w klasie VIa


naglowek03

Zajęcia ICT w klasie VIa

Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z budową i sposobami działania robota mBOT, a także sami programowali jego ruchy i zachowania z użyciem programu komputerowego mBlock i tworzyli trasy przejazdu z wykorzystaniem czujników robota.

naglowek03

Zajęcia ICT w klasie VIa

Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z budową i sposobami działania robota mBOT, a także sami programowali jego ruchy i zachowania z użyciem programu komputerowego mBlock i tworzyli trasy przejazdu z wykorzystaniem czujników robota. Zajęcia umożliwiły również grupie poznanie ciekawych serwisów i aplikacji edukacyjnych, takich jak Kahoot.com, Kahoot.it, Quizlet.com, Quizlet.live. Z ich użyciem uczniowie tworzyli oraz ćwiczyli zestawy leksykalne i quizy anglojęzyczne. Innym ciekawym zajęciem była obsługa generatora krzyżówek na portalu theteacherscorner.com. Uczniowie pracując w grupach stworzyli anglojęzyczne krzyżówki, zapisali je w formacie PDF, a następnie po wydrukowaniu, wymienili się i rozwiązali.

ictKlVIa

 

Ostatnie aktualności

Dzień Rodziny 24.05.2024 r.

„Rodzina nie jest tylko czymś ważnym. Ona jest wszystkim”. – Michael J. Fox Pod takim hasłem odbyła się uroczystość Dnia Rodziny w naszej szkole, w