Wyjazd edukacyjno – integracyjny uczniów klasy V do Rucianego Nida i Mikołajek

Wyjazd edukacyjno – integracyjny uczniów klasy V do Rucianego Nida i Mikołajek

13 października 2022 r. uczniowie klasy piątej uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Rucianego – Nida i Mikołajek. W Rucianem – Nida na terenie Nadleśnictwa Maskulińskiego znajduje się zabytkowa wyłuszczarnia nasion oraz sala edukacji leśnej. Uczniowie poznali znaczenie lasu, zasady hodowli, tajniki pozyskiwania nasion drzew w celu odnawiania drzewostanów. Po prelekcji z przewodnikami zwiedziliśmy zabytkowy budynek wyłuszczarni, magazyn przechowywanych nasion drzew oraz współczesną halę pozyskiwania nasion. Na koniec pobytu w Nadleśnictwie spotkaliśmy się przy ognisku rozpalonym specjalnie na nasz przyjazd, gdzie mogliśmy upiec i zjeść kiełbaski, a także cieszyć się piękną, jesienną aurą. Na koniec uczniowie klasy wraz z wychowawcą podziękowali pracownikom Nadleśnictwa za okazaną życzliwość i przekazaną wiedzę, na pamiątkę otrzymaliśmy kolorowe kredki z napisem Nadleśnictwo Maskulińskie oraz foldery promocyjne. Warto zaznaczyć, że jest to jedyne Nadleśnictwo w Polsce, którego nazwa nie pochodzi od miejscowości, tylko od nazwiska. Kolejnym punktem naszego wyjazdu były Mikołajki i rejs statkiem po trzech jeziorach. Była to niezwykła przygoda, błękit jeziora, otaczająca przyroda pozwoliły na chwile relaksu. Uczniowie od kapitana statku dowiedzieli się kilku ciekawostek o jeziorach, po których płynęliśmy, ich ukształtowaniu, żyjących tam rybach i znaczeniu gospodarczo – turystycznym.
Na zakończenie pobytu w Mikołajkach mieliśmy zarezerwowane stoliki w restauracji „Smaki Świata”, gdzie zjedliśmy smaczny obiad. Był to również czas na rozmowę i naukę savoir –vivre przy stole. Po całodziennych przeżyciach, w dobrych humorach wróciliśmy bezpiecznie do Rozóg.
Wychowawca klasy – Piotr Radoch

Ostatnie aktualności

Wizyta w Jednostce Wojskowej w Lipowcu

18 czerwca 2024 r. uczniowie klas siódmej i ósmej wybrali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Lipowcu (8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny).Uczniowie zwiedzili Salę Pamięci,