Wojewódzko – Metropolitalny Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda „Ewangelia wg św. Mateusza”

Wojewódzko – Metropolitalny Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda „Ewangelia wg św. Mateusza”

Do Wojewódzko – Metropolitalnego Konkursu Biblijnego zgłosiło się na etap wstępny – klasowy 3819 uczniów z 36 placówek oświatowych z Warmii i Mazur. W etapie szkolnym wzięło udział 381 uczniów. Po etapie szkolnym do wojewódzkiego finału zakwalifikowało się 128 uczniów. Na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie 116 przybyłych uczniów pisało finałowy test.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów:

  • Bryszewski Dominik – kl. VIIIa
  • Grądzik Patrycja – kl. VIIIa
  • Kubeł Maja – kl. VIIIb


Uczniowie przygotowując się do konkursu poznawali Pismo Święte. Mogli rozwijać swoje zainteresowania, szukać i odnajdywać odpowiedzi na wiele pytań, zgłębiać wiedzę i wiarę. Udział w konkursie to przygoda: mogli wyjechać, poznać innych ludzi, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, zachęcić innych do poznawania, odkrywania tego co przez karty Pisma Świętego pragnie przekazać nam stwórca.

W Konkursie Biblijnym „Ewangelia wg św. Mateusza” laureatem został Bryszewski Dominik – zajął III miejsce. Będzie reprezentował naszą szkołę i archidiecezję na czwartym etapie konkursu w Rumii. POWODZENIA!

Do konkursu uczniów przygotowywała: p. Krystyna Wiśniewska

Ostatnie aktualności

Laboratoria Przyszłości – Klocki KORBO

W naszej szkole rozpoczynamy przygodę z w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach uczniowie zmierzyli się z budowaniem ruchomych obrazów z kloców Korbo,  które w kreatywny