WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY… CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ROZOGACH

WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY… CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ROZOGACH

Nareszcie nadeszła wiosna! W czwartek 21 marca 2024 r. oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole.

Wiosna nadeszła, świat się budzi. Każdy radosny i nikt nie marudzi.

Słonko świeci już wysoko, wszystkie dzieci mówią „spoko”.

Kiedy wiosnę czuć wokoło, wszystkim robi się wesoło.

To tylko niektóre hasła, które towarzyszyły nam tego dnia. Wszyscy uczniowie jak i nauczyciele ubrani przyszli do szkoły w kolorze zielonym.
Każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej. Po dwóch lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszym punktem programu było przygotowanie Pani Wiosny z ekologicznych materiałów oraz haseł i okrzyków dotyczących tej pięknej pory roku. Następnie zaproszono wszystkie klasy na boisko, gdzie uczniowie prezentowali swoje prace. Pomysłów nie brakowało. Było gwarno, wesoło i kolorowo. Uczniowie chcieli, aby ten wiosenny nastrój poczuło jak najwięcej osób i dlatego barwnym korowodem przeszli ulicami Rozóg, wzbudzając ciekawość i uśmiech przechodniów. Powitanie wiosny na pewno na długo zostanie w pamięci całej społeczności
szkolnej. Impreza ta wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.
Szkoła w Rozogach może już z całą pewnością zacytować poetę Tadeusza Boya-Żeleńskiego „ Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała. A do życia powolutku budzi się przyroda cała.”

Ostatnie aktualności

Wizyta w Jednostce Wojskowej w Lipowcu

18 czerwca 2024 r. uczniowie klas siódmej i ósmej wybrali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Lipowcu (8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny).Uczniowie zwiedzili Salę Pamięci,