Uroczysty Apel z okazji 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w naszej szkole obchodziliśmy kolejną, 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucję uchwalił Sejm Czteroletni, zwany Wielkim (1788-1792). Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. 

W dniu 29.04.2022r. akademię z tej okazji przygotowały: pani Hanna Wiśniewska z  klasą III – oprawa wokalna oraz polonez w wykonaniu uczniów. Pani Iwona Kudrzycka z uczennicami i uczniami  klasy 4a i 5 – prezentacja utworów literackich i montaż słowny.  Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której  przypomniano  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym patriotycznym wydarzeniu. Na zakończenie dyrektor szkoły podziękowała za zorganizowanie akademii  nauczycielom odpowiedzialnym i uczniom biorącym udział.

Ostatnie aktualności

Klocki Korbo i energia odnawialna

Na zajęciach Laboratoria Przyszłości uczniowie eksperymentując z klockami Korbo poznawali energię wiatru, słońca i wody. Przygotowali wspaniałe projekty, energia odnawialna to nasza przyszłość.

Miasto dla robotów

Korzystając z klocków Korbo uczniowie na zajęciach Laboratoria Przyszłości zbudowali bezpieczne miasto dla robotów. Budynki, pojazdy, mosty, sygnalizacja świetlna, park z drzewami i zwierzętami oraz wiele