Uroczysty Apel z okazji 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w naszej szkole obchodziliśmy kolejną, 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucję uchwalił Sejm Czteroletni, zwany Wielkim (1788-1792). Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. 

W dniu 29.04.2022r. akademię z tej okazji przygotowały: pani Hanna Wiśniewska z  klasą III – oprawa wokalna oraz polonez w wykonaniu uczniów. Pani Iwona Kudrzycka z uczennicami i uczniami  klasy 4a i 5 – prezentacja utworów literackich i montaż słowny.  Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której  przypomniano  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym patriotycznym wydarzeniu. Na zakończenie dyrektor szkoły podziękowała za zorganizowanie akademii  nauczycielom odpowiedzialnym i uczniom biorącym udział.

Ostatnie aktualności

Let’s play together!

Projekt współpracy międzynarodowej szkół: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach, 1st Primary School of Schimatari, Grecja,  Osnovna škola Darda, Chorwacja,  Czas trwania projektu:

Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

18 maja 2022 r., w 102. rocznicę urodzin Patrona szkoły, odbył się po raz trzeci Konkurs wiedzy o Janie Pawle II. W rywalizacji wzięły udział