Sztuka Emocji

Sztuka Emocji

Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2023/2024 biorą udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Sztuka emocji”. Projekt ma na celu skierować uwagę i działania nauczycieli oraz dzieci w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami. Realizacja projektu to przeprowadzenie co miesiąc minimum jednych zajęć/aktywności/ćwiczenia z użyciem wybranej dziedziny sztuki, odnoszącej się do przypisanej w danym miesiącu emocji.

W październiku uczniowi klas pierwszych przedstawiali zaskoczenie za pomocą dziedziny sztuki: teatr. Na zajęciach omówili zaskoczenie, układali puzzle, inscenizowali scenki. Zadania te przyniosły im bardzo wiele radości.

Ostatnie aktualności

Klocki Korbo i energia odnawialna

Na zajęciach Laboratoria Przyszłości uczniowie eksperymentując z klockami Korbo poznawali energię wiatru, słońca i wody. Przygotowali wspaniałe projekty, energia odnawialna to nasza przyszłość.

Miasto dla robotów

Korzystając z klocków Korbo uczniowie na zajęciach Laboratoria Przyszłości zbudowali bezpieczne miasto dla robotów. Budynki, pojazdy, mosty, sygnalizacja świetlna, park z drzewami i zwierzętami oraz wiele