Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

18 maja 2021 r. w okazji 101. rocznicy urodzin Jana Pawła II w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach zorganizowano Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, którego celem było propagowanie wśród dzieci i młodzieży sylwetki wielkiego Polaka, papieża, szafarza sakramentów, miłośnika przyrody. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas IV – VIII. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia do wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Uczniowie przygotowując się do konkursu mogli korzystać z materiałów publikowanych na szkolnej platformie GSuite poświęconej Patronowi, której towarzyszyły słowa Jana Pawła II „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”

Największą wiedzą wykazali się:
I miejsce – Kubeł Gabriela klasa 7 b
II miejsce – Deptuła Aleksandra klasa 7 b
III miejsce – Gotlib Jakub klasa 7b, Mikołajczyk Aleksandra klasa 7 b, Gacioch Michał klasa 4
Gratulujemy.

Zespół organizujący konkurs pracował w składzie:
Kamila Górniak – Stolarczyk, Małgorzata Madej, Hanna Wiśniewska, Wioletta Żylińska – Zyśk.

Ostatnie aktualności

Klocki Korbo i energia odnawialna

Na zajęciach Laboratoria Przyszłości uczniowie eksperymentując z klockami Korbo poznawali energię wiatru, słońca i wody. Przygotowali wspaniałe projekty, energia odnawialna to nasza przyszłość.

Miasto dla robotów

Korzystając z klocków Korbo uczniowie na zajęciach Laboratoria Przyszłości zbudowali bezpieczne miasto dla robotów. Budynki, pojazdy, mosty, sygnalizacja świetlna, park z drzewami i zwierzętami oraz wiele