Święto Drzewa 2023

Święto Drzewa 2023

18 października w naszej szkole obchodziliśmy 21 edycję programu Święto Drzewa pod hasłem „Drzewa – bezcenny dar natury”. We współpracy z Nadleśnictwem Spychowo, pod czujnym okiem leśniczego z Leśnictwa Spaliny uczniowie klasy IV z wielkim zapałem i ochotą zaangażowali się w akcję sadzenia lasu. Dzieci na przygotowanym wcześniej terenie posadziły samodzielnie kilkadziesiąt sadzonek olszy, było to dla niektórych nie lada wyzwanie. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy dzielnie pracowali nad nowym pokoleniem lasu. Przy okazji wędrówki do lasu uczniowie poznawali rodzaje drzew oraz mogli uczestniczyć w grzybobraniu rozróżniając gatunki jadalne od trujących. Na zakończenie wycieczki spotkaliśmy się przy ognisku piekąc kiełbaski oraz w dobrych nastrojach podziękowaliśmy za miły pobyt w lesie.

Nauczyciel przyrody – Piotr Radoch

Ostatnie aktualności

Klocki Korbo i energia odnawialna

Na zajęciach Laboratoria Przyszłości uczniowie eksperymentując z klockami Korbo poznawali energię wiatru, słońca i wody. Przygotowali wspaniałe projekty, energia odnawialna to nasza przyszłość.

Miasto dla robotów

Korzystając z klocków Korbo uczniowie na zajęciach Laboratoria Przyszłości zbudowali bezpieczne miasto dla robotów. Budynki, pojazdy, mosty, sygnalizacja świetlna, park z drzewami i zwierzętami oraz wiele