Świetlica


Obchody Narodowego Święta Niepodległości w świetlicy szkolnej w Rozogach.

Przygotowanie do Narodowego Święta Niepodległości uczestnicy zajęć świetlicowych rozpoczęli od przygotowania stroika, który złożyli na Pomniku Poległych w Obronie Ojczyzny. Uczniowie samodzielnie wykonali biało – czerwone flagi oraz patriotyczne kotyliony w kształcie serc. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. „Dlaczego świętujemy niepodległość?”. Lekcje są częścią projektu pn. „Mali obywatele. Jak poznać swój kraj?”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym jest naród, co wyróżnia Polaków, jakie mamy symbole narodowe, opowiadały o polskich tradycjach – państwowych i rodzinnych, obejrzały także film edukacyjny nawiązujący do historii naszej ojczyzny i walki Polaków o niepodległość. Podczas pobytu na placu zabaw uczniowie tworzyli z piasku konstrukcje nawiązujące do naszego kraju. Następnie przygotowali z kartek papieru świetlicową flagę, która została umieszczona w kąciku patriotycznym zorganizowanym w sali świetlicowej. Na koniec dzieci zapaliły światełko pamięci dla Poległych w obronie ojczyzny oraz zaśpiewały dwie pieśni patriotyczne.


Kiermasz używanych zabawek i książek

15 czerwca 2022 r. w świetlicy szkolnej odbył się kiermasz używanych zabawek i książek. Przedmioty sprzedawane podczas kiermaszu pozyskano ze zbiórki przeprowadzonej wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Cele kiermaszu to:- umożliwienie rodzicom i dzieciom przekazania niepotrzebnych zabawek i książek na szlachetny cel,

  • wdrażanie postaw proekologicznych,
  • uczenie wrażliwości, podzielności, dobrych wartości,
  • uczenie niewyrzucania przedmiotów, ale darowania im „drugiego życia”,
  • zakup kwiatów doniczkowych – symboli ochrony przyrody – do pomieszczeń szkolnych

Każda zabawka kosztowało 2 zł. Łącznie zebrano 262 złote. Za środki pozyskane z kiermaszu zakupiono 7 kwiatów doniczkowych ( dla klas 1-3, do świetlicy i biblioteki oraz na korytarz), a także 2 do ogródka szkolnego. Dodatkowo zostały kupione doniczki i ziemia, które dzieci wykorzystały do przesadzenia roślin.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w organizację kiermaszu! Razem możemy więcej!


Podsumowanie cyklu zajęć „Mądry wybór? Twoje zdrowie!”

Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne, gdyż od niego w dużej mierze zależy codzienne funkcjonowanie i przyszłe życie dziecka. Warto zaznaczyć, że niezwykle istotny jest wybór odpowiednich produktów, najlepiej lokalnych i takich, które znamy od urodzenia. W Polsce znajdziemy ogrom produktów żywnościowych, które możemy zaliczyć do tzw. superfoods, czyli niezwykle wartościowych i zdrowych. Celem projektu realizowanego w świetlicy w II. półroczu roku szkolnego 2021/2022 było zapoznanie uczniów z najbardziej zdrowymi produktami dostępnymi w Polsce. Dzieci poznały ich właściwości i sposoby wykorzystania w kuchni.

Opiekun świetlicy: Kamila Jachimczyk