Świetlica


Kiermasz używanych zabawek i książek

15 czerwca 2022 r. w świetlicy szkolnej odbył się kiermasz używanych zabawek i książek. Przedmioty sprzedawane podczas kiermaszu pozyskano ze zbiórki przeprowadzonej wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Cele kiermaszu to:- umożliwienie rodzicom i dzieciom przekazania niepotrzebnych zabawek i książek na szlachetny cel,

  • wdrażanie postaw proekologicznych,
  • uczenie wrażliwości, podzielności, dobrych wartości,
  • uczenie niewyrzucania przedmiotów, ale darowania im „drugiego życia”,
  • zakup kwiatów doniczkowych – symboli ochrony przyrody – do pomieszczeń szkolnych

Każda zabawka kosztowało 2 zł. Łącznie zebrano 262 złote. Za środki pozyskane z kiermaszu zakupiono 7 kwiatów doniczkowych ( dla klas 1-3, do świetlicy i biblioteki oraz na korytarz), a także 2 do ogródka szkolnego. Dodatkowo zostały kupione doniczki i ziemia, które dzieci wykorzystały do przesadzenia roślin.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w organizację kiermaszu! Razem możemy więcej!


Podsumowanie cyklu zajęć „Mądry wybór? Twoje zdrowie!”

Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne, gdyż od niego w dużej mierze zależy codzienne funkcjonowanie i przyszłe życie dziecka. Warto zaznaczyć, że niezwykle istotny jest wybór odpowiednich produktów, najlepiej lokalnych i takich, które znamy od urodzenia. W Polsce znajdziemy ogrom produktów żywnościowych, które możemy zaliczyć do tzw. superfoods, czyli niezwykle wartościowych i zdrowych. Celem projektu realizowanego w świetlicy w II. półroczu roku szkolnego 2021/2022 było zapoznanie uczniów z najbardziej zdrowymi produktami dostępnymi w Polsce. Dzieci poznały ich właściwości i sposoby wykorzystania w kuchni.

Opiekun świetlicy: Kamila Jachimczyk