Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” etap wiosenny

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach
Zespół uczniów klasy 3 „Owocaki”
Koordynator – Hanna Wiśniewska

Uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach w roku szkolnym 2021/2022 uczestniczą w 12. edycji projektu Fundacji BOŚ „Zdrowo jem , więcej wiem” pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
W etapie jesienno – zimowym uczniowie odnieśli wielki sukces, gdyż zajęli II miejsce. Ten sukces bardzo zachęcił zespół klasowy „Owocaki” do udziału w etapie wiosennym.
Realizację etapu wiosennego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” uczniowie rozpoczęli w lutym 2022 roku. Etap wiosenny poświęcony jest tematyce czytania etykiet na produktach żywnościowych oraz aktywności fizycznej.
Uczniowie mieli do realizacji 6 zadań:

  1. Lekcję: Zbieramy informacje na temat tego, co jemy.
  2. Konkurs: Gazetka ścienna. „Jak czytać etykiety”
  3. Lekcję: Aktywnie spędzam czas.
  4. Konkurs: Strefa aktywności – stwórzcie własną grę zespołową.
  5. Forum zdrowia dla rodziców: Wychowanie fizyczne – ważna lekcja.
  6. Dzielimy się wiedzą: Etykiety i aktywność fizyczna.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie się zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
W czasie realizacji zadań uczniowie zdobyli bardzo cenną wiedzę na temat zdrowego odżywiania i codziennej aktywności fizycznej. Uczniowie nauczyli się odczytywać informacje zawarte na etykietach umieszczonych na produktów spożywczych oraz uświadomili sobie, że aktywność fizyczna w dużym stopniu wpływa na nasze zdrowie. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich działaniach. W czasie realizacji zadań wiedza ich pogłębiała się i zaczęli zwracać większą uwagę na to, co jedzą i ile czasu poświęcają na aktywność ruchową. Swoją wiedzą chętnie dzielą się z koleżankami i kolegami szkoły poprzez prezentację różnych prac. Uczniowie przygotowali ulotkę „Ruch to zdrowie” i zachęcają do zapoznania się z nią oraz dbania o własne zdrowie.

Ostatnie aktualności

Dzień Rodziny 24.05.2024 r.

„Rodzina nie jest tylko czymś ważnym. Ona jest wszystkim”. – Michael J. Fox Pod takim hasłem odbyła się uroczystość Dnia Rodziny w naszej szkole, w