Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” – etap jesienno-zimowy

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach
Zespół uczniów z klasy III  „Owocaki”
Koordynator: Hanna Wiśniewska
Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach po nazwą „Owocaki” uczestniczą w 12. edycji projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”.
W październiku  uczniowie rozpoczęli realizację zadań  etapu jesienno - zimowego projektu, w ramach którego zrealizowali następujące zadania:
- Lekcję: Co należy jeść, aby być zdrowym?
- Konkurs: plakat "Dbam o zdrowie"
- Lekcję: W białej krainie - ostrożnie z cukrem i solą!
- Konkurs: Najlepszy rysunek zdrowych słodyczy
- Forum zdrowia dla rodziców: Jak skutecznie zmienić złe nawyki żywieniowe?
- Dzielimy się wiedzą: Zasady zdrowego żywienia
W ramach realizacji zadań uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dowiedzieli się, że należy ograniczyć spożywanie cukru i soli, gdyż zagrażają zdrowiu człowieka.  Pamiętają o Piramidzie Zdrowia i starają się spożywać więcej warzyw i owoców, bogatych w witaminy i inne składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania  organizmu. Warzywa i owoce chronią organizm  przed chorobami i wzmacniają odporność organizmu. Dbają również o aktywność fizyczną. Uczniowie zachęcają do zmiany złych nawyków  żywieniowych, które mogą być przyczyną pogorszenia stanu zdrowia  i trudności w szkole. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką na temat: "Rodzice! Podejmijcie wyzwanie i pomóżcie dzieciom zmienić złe nawyki żywieniowe!

Strona internetowa: Aktywnie po zdrowie

Ostatnie aktualności

Let’s play together!

Projekt współpracy międzynarodowej szkół: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach, 1st Primary School of Schimatari, Grecja,  Osnovna škola Darda, Chorwacja,  Czas trwania projektu:

Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

18 maja 2022 r., w 102. rocznicę urodzin Patrona szkoły, odbył się po raz trzeci Konkurs wiedzy o Janie Pawle II. W rywalizacji wzięły udział