POWSTAŃCZYM ŚLADEM CYKL WYDARZEŃ UPAMIĘTNIAJĄCYCH 160 ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

POWSTAŃCZYM ŚLADEM CYKL WYDARZEŃ UPAMIĘTNIAJĄCYCH 160 ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

16 czerwca 2023 r. wyróżnieni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach wzięli udział w konferencji “Powstańczym śladem – w 160 rocznicę wybuchu powstania styczniowego”.

Organizatorem spotkania, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach, była Fundacja Projekt 22, której prezesem jest pani Aneta Kwaśniewska – prowadząca konferencję.

Poza uczniami naszej szkoły w wydarzeniu wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Klonie oraz uczniowie ze szkół szczycieńskich.  

Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prelekcji wygłoszonych przez pana Marka Nowotkę, panią Alinę Zdunek i Wójta Gminy Rozogi dr. hab. Zbigniewa Kudrzyckiego. 

Historia pogranicza kurpiowsko – mazurskiego, perypetie ludzi zamieszkujących te ziemie, patriotyzm, honor i oddanie Polsce – te zagadnienia głęboko utkwiły w pamięci obecnych. Po zakończonych wykładach uczestnicy, w towarzystwie żołnierzy z 8. Szczycieńskiego batalionu radiotechnicznego, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem zmarłych i poległych.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, które wzbogaca wiedzę i buduje poczucie patriotyzmu.

Ostatnie aktualności

Wizyta w Jednostce Wojskowej w Lipowcu

18 czerwca 2024 r. uczniowie klas siódmej i ósmej wybrali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Lipowcu (8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny).Uczniowie zwiedzili Salę Pamięci,