Podsumowanie działań w projekcie eTwinning w roku szkolnym 2021/2022

Podsumowanie działań w projekcie eTwinning w roku szkolnym 2021/2022

Od 22 marca 2022 r. klasa V. Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach realizuje projekt współpracy międzynarodowej eTwinning pt. Let’s play together! ze szkołami z Grecji i Chorwacji. Projekt będzie trwał do końca przyszłego roku szkolnego.
W ramach działań projektu, w tym roku szkolnym, uczniowie przygotowali grę grupową, w którą się bawią, w wersji angielskiej dla swoich kolegów ze szkół partnerskich. Nagrano filmik przedstawiający zabawę uczniów na boisku szkolnym i przygotowano dwie prezentacje: o szkole i klasie oraz prezentującą zasady gry.
Każda ze szkół również przygotowała swoje ulubione, tradycyjne zabawy w podobny sposób.
Odbyły się trzy spotkania uczestniczących szkół w formie online za pomocą Zoom oraz Adobe Connect na platformie eTwinning.

  • 16 maja 2022 r.- Prezentacja tradycyjnej greckiej zabawy pt. “Handkerchief” – okazało się, że we wszystkich trzech krajach dzieci bawią się w podobne zabawy – u nas to wyliczanki: “Mam chusteczkę haftowaną…” i “Chodzi lisek koło drogi…”. W czasie spotkania online uczniowie z uczestniczących szkół bawili się w swoje gry na podstawie prezentacji greckiej. Po spotkaniu online uczniowie klasy piątej wraz z opiekunami projektu wyszli na boisko szkolne, aby dalej bawić się na świeżym powietrzu.
  • 23 maja 2022 r. – Prezentacja chorwackiej gry szkolnej – “Gra w gumę” – nauczycielom, opiekunom przypomniały się czasy szkolne, kiedy to gra w gumę była bardzo powszechna w szkołach, a uczniowie świetnie się bawili w odświeżoną grą. Po spotkaniu online klasa wraz z opiekunami udała się na boisko, aby pograć w gumę.
  • 06 czerwca 2022 r. – klasa V zaprezentowała swoją grupową zabawę pt. „Kto, jak ja …?” w wersji angielskiej. Po prezentacji, wszyscy uczestnicy wypróbowali zabawę w swoich szkołach i uczestniczyli w krótkim quizie dotyczącym działań projektowych oraz podstawowej wiedzy o krajach uczestniczących, przygotowanym przez szkołę polską z wykorzystaniem platformy Kahoot.

Koordynatorzy projektu: Anita Dąbrowska i Justyna Polita

Ostatnie aktualności

Laboratoria Przyszłości – Klocki KORBO

W naszej szkole rozpoczynamy przygodę z w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach uczniowie zmierzyli się z budowaniem ruchomych obrazów z kloców Korbo,  które w kreatywny