MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Kampania Instytutu Książki

Instytut Książki już od 2017 r. jest organizatorem kampanii społecznej “Mała książka – WIELKI CZŁOWIEK. Prowadzone działania mają przypomnieć o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.
Zachęcają również rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania generacyjnego i przypomina o roli książki w życiu dziecka. Organizatorzy kampanii przypominają: Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka.
We wtorek 23 kwietnia 2024 r. nasi pierwszoklasiści zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Podczas wizyty zostali uroczyście pasowani na czytelników. Czas miło upłynął, a dzieci otrzymały specjalnie dla nich przygotowaną Wyprawkę Czytelniczą – “Czytamy rodzinne historie”, poznały zasoby biblioteki oraz zasady obowiązujące w tym miejscu.
Zachęcamy rodziców i dzieci do wspólnego czytania. W szkolnej bibliotece znajdziecie Państwo wiele książek, które uprzyjemnią Wam wspólnie spędzony czas i pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka.

Warto zapoznać się z materiałami dostępnymi na stronie kampanii: MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

Ostatnie aktualności

Dzień Rodziny 24.05.2024 r.

„Rodzina nie jest tylko czymś ważnym. Ona jest wszystkim”. – Michael J. Fox Pod takim hasłem odbyła się uroczystość Dnia Rodziny w naszej szkole, w