Lekcja geografii i fizyki w plenerze

Lekcja geografii i fizyki w plenerze

Wiedzę najlepiej zdobywać w sposób praktyczny, więc uczniowie klasy 7 i 8 27 września 2023 r. wybrali się na wycieczkę Zagadnienie Pozaprzyrodnicze czynniki rozwoju rolnictwa uczniowie mieli możliwość poznania bezpośrednio w nowoczesnym, rodzinnym gospodarstwie rolnym Pana Pawła Polichta w gminie Purda. Pan Paweł dba o wysoką jakość produkcji mleka. Ogromną pomocą w pracy są trzy roboty udojowe. Uczniowie mogli także poznać zasady funkcjonowania biogazowi, która produkuje energie elektryczną wykorzystywana w gospodarstwie. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na ochronę środowiska.
Uczniowie zwiedzali także Obserwatorium Astronomicze znajdujące się w wieży ciśnień w Olsztynie. Wizyta w Obserwatorium to wspaniała okazja poznania specyfiki badań astronomicznych, obejrzenia przyrządów, instrumentów i czasomierzy zaczynając od zegara słonecznego, a kończąc na zegarze Shortta – najdokładniejszym w historii zegarze mechanicznym. Obserwatorium to miejsce w którym można zapoznać się z bogatą kolekcją meteorytów. Wizyta w pracowni optyki i spektometrii przybliżyła uczniom sposoby badania bardzo odległych obiektów astronomicznych na podstawie informacji zawartej w wysyłanym przez nie promieniowaniu elektromagnetycznym oraz na podstawie analizy widmowa emitowanego prze nie światła. Na samym szczycie obserwatorium znajduje się kopuła obserwacyjna, gdzie uczniowie mogli obserwować Słońce, a następnie z tarasu widokowego panoramę Olsztyna.
Kolejny punkt wycieczki to Stare Miasto w Olsztynie, które jest jednym z najpiękniejszych zakątków miasta. Znajdujące się tam zabytki zachwyciły wycieczkowiczów.

Ostatnie aktualności

Szlachetna Paczka – Zmieniamy Świat na Dobre

Dyrektor szkoły w imieniu własnym, wolontariuszy i obdarowanej rodziny dziękuje bardzo wszystkim zaangażowanym ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach w przygotowanie Szlachetnej Paczki. W