Konkurs Recytatorski Kurpie Zielone w literaturze 2021 dla uczniów klas V – VIII

28 października 2021r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozogach odbyły się eliminacje gminne do Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w literaturze”. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły: Maja Kubeł (kl. VIIb), Gabriela Kubeł (kl. VIIIb), Anna Błażejewicz (kl. VIIIb), Aleksandra Deptuła (kl. VIIIb), Emilia Gronowska (kl. VIIIb), Karolina Michalak (kl. VIIIa)

Komisja konkursowa wytypowała czworo finalistów do reprezentowania gminy na eliminacjach międzygminnych organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lelisie.

Wśród nich znalazły aż 3 uczennice z naszej szkoły:
Aleksandra Deptuła – ucz. kl. VIIIb
Emilia Gronowska – ucz. kl. VIIIb
Maja Kubeł – ucz. kl. VIIb

Wyróżnienia w eliminacjach gminnych otrzymały: Anna Błażejewicz i Gabriela Kubeł – ucz. kl. VIIIb

Finał konkursu recytatorskiego „Kurpie Zielone w literaturze” odbył się dnia 26 listopada 2021r. w Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie. Oceniono 29 uczestników – reprezentantów gmin z trzech powiatów: ostrołęckiego, szczycieńskiego oraz łomżyńskiego.

Wśród nagrodzonych finalistów znalazły się:
Aleksandra Deptuła z kl. VIIIB, zdobywając II miejsce
Maja Kubeł z kl. VIIB,
zdobywając III miejsce
Emilia Gronowska otrzymała tytuł finalisty
Gratulujemy sukcesu!
Link do artykułu: Laureaci Finału Konkursu “Kurpie Zielone w Literaturze” – Lelis 2021

Eliza Herasimiuk

Uczestniczki konkursu.

Ostatnie aktualności

Klocki Korbo i energia odnawialna

Na zajęciach Laboratoria Przyszłości uczniowie eksperymentując z klockami Korbo poznawali energię wiatru, słońca i wody. Przygotowali wspaniałe projekty, energia odnawialna to nasza przyszłość.

Miasto dla robotów

Korzystając z klocków Korbo uczniowie na zajęciach Laboratoria Przyszłości zbudowali bezpieczne miasto dla robotów. Budynki, pojazdy, mosty, sygnalizacja świetlna, park z drzewami i zwierzętami oraz wiele