Konkurs recytatorski „Kurpie Zielone w literaturze”


 

Konkurs recytatorski  „Kurpie Zielone w Literaturze”

bez nazwy 16 listopada 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozogach odbyły się gminne eliminacje XXXVII Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w literaturze”. Komisja konkursowa na podstawie przesłanych plików nagrań filmowych oceniła recytatorów oraz wytypowała finalistów. Z naszej szkoły wzięło udział 8 recytatorów. Do finału zakwalifikowały się: Aleksandra Deptuła (kl.VIIb), Gabriela Kubeł (kl.VIIb), Emilia Gronowska(kl. VIIb) oraz Anna Błażejewicz (kl. VIIb). Dziewczęta reprezentowały gminę Rozogi podczas finału konkursu w Lelisie.

Ponadto wyróżnione zostały: Karolina Michalak (kl.VIIa) oraz Nadia Kaczmarczyk (kl.VIIa).

Finał odbył się 17 listopada. Wzięło w nim udział 21 uczestników z gmin: Czarnia, Kadzidło, Myszyniec, Olszewo-Borki, Rozogi.

Gabriela Kubeł oraz Anna Błażewicz zajęły III miejsce, Aleksandra Deptuła otrzymała wyróżnienie.

 

Konkurs poetycki „Kupie Zielone w literaturze”

17 listopada rozstrzygnięty został również konkurs poetycki na napisanie wiersza związanego z pięknem Kurpiowszczyzny. Nasze uczennice zostały docenione za swoje przemyślenia w formie poetyckiej. Nadia Kaczmarczyk (kl.VIIa) za wiersz „Wspomnienie” zdobyła III nagrodę, Aleksandra Deptuła(kl.VIIb) za „Niezwykłą krainę” otrzymała wyróżnienie

Eliza Herasimiuk

Ostatnie aktualności

Klocki Korbo i energia odnawialna

Na zajęciach Laboratoria Przyszłości uczniowie eksperymentując z klockami Korbo poznawali energię wiatru, słońca i wody. Przygotowali wspaniałe projekty, energia odnawialna to nasza przyszłość.

Miasto dla robotów

Korzystając z klocków Korbo uczniowie na zajęciach Laboratoria Przyszłości zbudowali bezpieczne miasto dla robotów. Budynki, pojazdy, mosty, sygnalizacja świetlna, park z drzewami i zwierzętami oraz wiele