Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek”


 

unnamed

kl 1 mała książka  Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki bardzo dobrze wpisała się w realizowane w szkole działania zawiązane z promocją czytelnictwa w ramach realizacj Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zachęca rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania generacyjnego i przypomina o roli książki w życiu dziecka. Organizatorzy kampanii przypominają, iż: Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka. Dlatego warto czytać swoim pociechom już od urodzenia.

W piątek 6 listopada 2020 r. nasi pierwszoklasiści zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Czas miło upłynął na słuchaniu czytanych wierszy, zapoznaniu się z pracą biblioteki, jej zasobami oraz zasadami obowiązującymi w tym miejscu. Każde dziecko otrzymało specjalnie dla niego przygotowaną Wyprawkę Czytelniczą, w której skład wchodzą: książka pt. Pierwsze abecadło, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem oraz kreatywny alfabet.

Zachęcamy rodziców i dzieci do podzielenia się „rodzinnym czytaniem” z innymi. Czekamy na nagrania audio lub wideo, podczas których usłyszymy teksty wypowiadane przez rodziców, dziadków, dzieci. Oczywiście czekamy na prace nie tylko pierwszoklasistów! Cała społeczność naszej szkoły może włączyć się do akcji rodzinnego czytania.

Nagrania proszę przesyłać na adres as@sprozogi.pl

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie kampanii http://wielki-czlowiek.pl/czytaj-dziecku 

Ostatnie aktualności

Let’s play together!

Projekt współpracy międzynarodowej szkół: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rozogach, 1st Primary School of Schimatari, Grecja,  Osnovna škola Darda, Chorwacja,  Czas trwania projektu:

Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

18 maja 2022 r., w 102. rocznicę urodzin Patrona szkoły, odbył się po raz trzeci Konkurs wiedzy o Janie Pawle II. W rywalizacji wzięły udział