Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek”


 

unnamed

kl 1 mała książka  Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki bardzo dobrze wpisała się w realizowane w szkole działania zawiązane z promocją czytelnictwa w ramach realizacj Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zachęca rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania generacyjnego i przypomina o roli książki w życiu dziecka. Organizatorzy kampanii przypominają, iż: Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka. Dlatego warto czytać swoim pociechom już od urodzenia.

W piątek 6 listopada 2020 r. nasi pierwszoklasiści zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Czas miło upłynął na słuchaniu czytanych wierszy, zapoznaniu się z pracą biblioteki, jej zasobami oraz zasadami obowiązującymi w tym miejscu. Każde dziecko otrzymało specjalnie dla niego przygotowaną Wyprawkę Czytelniczą, w której skład wchodzą: książka pt. Pierwsze abecadło, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem oraz kreatywny alfabet.

Zachęcamy rodziców i dzieci do podzielenia się „rodzinnym czytaniem” z innymi. Czekamy na nagrania audio lub wideo, podczas których usłyszymy teksty wypowiadane przez rodziców, dziadków, dzieci. Oczywiście czekamy na prace nie tylko pierwszoklasistów! Cała społeczność naszej szkoły może włączyć się do akcji rodzinnego czytania.

Nagrania proszę przesyłać na adres as@sprozogi.pl

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie kampanii http://wielki-czlowiek.pl/czytaj-dziecku 

Ostatnie aktualności

Klocki Korbo i energia odnawialna

Na zajęciach Laboratoria Przyszłości uczniowie eksperymentując z klockami Korbo poznawali energię wiatru, słońca i wody. Przygotowali wspaniałe projekty, energia odnawialna to nasza przyszłość.

Miasto dla robotów

Korzystając z klocków Korbo uczniowie na zajęciach Laboratoria Przyszłości zbudowali bezpieczne miasto dla robotów. Budynki, pojazdy, mosty, sygnalizacja świetlna, park z drzewami i zwierzętami oraz wiele