Jasełka inne niż zwykle

Jasełka inne niż zwykle

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków są wpisane w polską tradycję. Jednak w naszej szkole tegoroczne przedstawienie miało mniej tradycyjny charakter. Nauczyciele przygotowujący oraz uczniowie z klas 8a i 8b postanowili wprowadzić społeczność naszej szkoły w świąteczny nastrój wystawiając sztukę będącą adaptacją popularnej powieści brytyjskiego pisarza Karola Dickensa pt. “Opowieść wigilijna”. 

Przedstawieniem tym chcieliśmy przywołać i na nowo uświadomić istotę Świąt Bożego Narodzenia. Postać bohatera powieści, Ebenezera Scrooge’a, który zapomniał o tym, czym jest dzielenie się z innymi, pomoc potrzebującym, czy też radość ze wspólnego świętowania wspaniale się do tego nadawała. Widowisko składało się z wielu scen, a towarzyszyły im świąteczne piosenki i kolędy śpiewane w języku angielskim przez chórek dziewcząt. 

Po przedstawieniu, Pani Dyrektor przekazała wszystkim świąteczne życzenia oraz wręczyła nagrody i wyróżnienia uczniom biorącym udział w różnych konkursach szkolnych.

Aktorzy:

8a: Ola K. Patrycja G. Ania O. Gabrysia K. Wiktor P. Wiktoria G. Igor E. Kamil K. Paulina R.

8b: Maja S. Emilia K. Martyna P. Kacper T. Ewa M. Kornelia B. Kacper O. 

Chórek: Zuzia P. Maja K. Lena G.

Pomoc techniczna: Dominika P.  Wiktoria M. Wiktoria P. Jakub T. Fabian K.- G. Julia R.

Nauczyciele przygotowujący: Anita Dąbrowska, Justyna Polita, Kamila Jachimczyk

Pomoc Techniczna: Mirosław Gotlib i Jerzy Bruderek.

Ostatnie aktualności

Wizyta w Jednostce Wojskowej w Lipowcu

18 czerwca 2024 r. uczniowie klas siódmej i ósmej wybrali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Lipowcu (8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny).Uczniowie zwiedzili Salę Pamięci,