Dzień Zdrowia Psychicznego

Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zdrowie Psychiczne definiowane jest przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako „pełen dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka”. Ważne jest, aby zwracać uwagę na takie objawy jak długotrwale obniżony nastrój, długotrwały smutek, zmęczenie, lęk. Są to stany, które towarzyszą nam przez całe życie, ale nie należy ich lekceważyć. Utrzymujące się długotrwale, tego typu objawy, mogą prowadzić do zaburzeń psychicznych. Zaburzenia zdrowia psychicznego są coraz większym problemem na całym świecie.
W naszej szkole z okazji tego dnia uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie, jak należy dbać o zdrowie psychiczne. Zostały przygotowane gazetki informacyjne na temat zdrowia psychicznego, na drzwiach i korytarzu szkolnym zostały rozwieszone pozytywne afirmację. Uczniowie otrzymali kilka wskazówek np.: Dbaj o sen – wysypiaj się; Dbaj o relacje z innymi osobami; Pozwól sobie na odpoczynek; Korzystaj z pomocy innych; Patrz na siebie oczami, osoby która kocha Cię najbardziej; Nie porównuj się z innymi oraz wiele innych. Rodzice uczniów otrzymali krótki referat na temat za pośrednictwem Librus.

gazetka szkolna

Ostatnie aktualności

Wizyta w Jednostce Wojskowej w Lipowcu

18 czerwca 2024 r. uczniowie klas siódmej i ósmej wybrali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Lipowcu (8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny).Uczniowie zwiedzili Salę Pamięci,