Dzień Zdrowia Psychicznego

Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zdrowie Psychiczne definiowane jest przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako „pełen dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka”. Ważne jest, aby zwracać uwagę na takie objawy jak długotrwale obniżony nastrój, długotrwały smutek, zmęczenie, lęk. Są to stany, które towarzyszą nam przez całe życie, ale nie należy ich lekceważyć. Utrzymujące się długotrwale, tego typu objawy, mogą prowadzić do zaburzeń psychicznych. Zaburzenia zdrowia psychicznego są coraz większym problemem na całym świecie.
W naszej szkole z okazji tego dnia uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie, jak należy dbać o zdrowie psychiczne. Zostały przygotowane gazetki informacyjne na temat zdrowia psychicznego, na drzwiach i korytarzu szkolnym zostały rozwieszone pozytywne afirmację. Uczniowie otrzymali kilka wskazówek np.: Dbaj o sen – wysypiaj się; Dbaj o relacje z innymi osobami; Pozwól sobie na odpoczynek; Korzystaj z pomocy innych; Patrz na siebie oczami, osoby która kocha Cię najbardziej; Nie porównuj się z innymi oraz wiele innych. Rodzice uczniów otrzymali krótki referat na temat za pośrednictwem Librus.

gazetka szkolna

Ostatnie aktualności

Klocki Korbo i energia odnawialna

Na zajęciach Laboratoria Przyszłości uczniowie eksperymentując z klockami Korbo poznawali energię wiatru, słońca i wody. Przygotowali wspaniałe projekty, energia odnawialna to nasza przyszłość.

Miasto dla robotów

Korzystając z klocków Korbo uczniowie na zajęciach Laboratoria Przyszłości zbudowali bezpieczne miasto dla robotów. Budynki, pojazdy, mosty, sygnalizacja świetlna, park z drzewami i zwierzętami oraz wiele