Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rozogach obchodzony pod hasłem “Nie lękajcie się”.

17 października 2021 r. w kościele parafialnym w Rozogach społeczność naszej szkoły kolejny raz świętowała Dzień Patrona. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Podczas mszy świętej młodzi artyści zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.  Uczestnicy Eucharystii mieli okazję zobaczyć scenkę z życia rodziny, w której toczyły się rozmowy dotyczące życia, nauczania Karola Wojtyły oraz Jego wpływu na kształtowanie postaw ludzi na całym świecie.

Uczniowie przypomnieli papieskie wołanie: “Nie lękaj się! – jest przy Tobie Chrystus”, które nie należy do przeszłości. Jest ono cały czas aktualne. Jan Paweł II nie obiecywał nikomu łatwej drogi. On, który w niełatwych czasach wyrósł, w niełatwych czasach realizował swoje powołanie do chrześcijaństwa i do kapłaństwa, jest znakiem nadziei dla nas wszystkich i nas wszystkich chce podnieść na duchu.  

Z ust członków zwykłej polskiej rodziny do odbiorców popłynął przekaz, abyśmy nie bali się, nie lękali, lecz zawierzyli Chrystusowi, pokonując słabości i zniechęcenia.. 

Inscenizacja została urozmaicona śpiewem pięknie wykonanych pieśni. Całość dopełniła prezentacja, w której wykorzystano zdjęcia z życia naszego Patrona. 

Podczas przedstawienia mogliśmy docenić kunszt artystyczny następujących uczniów:

Natalii Mrozek, Oliwii Kosakowskiej, Juliana Gotliba, Amelii Lis, Kacpra Kaczmarczyka, Leny Libudzkiej, Anny Błażejewicz, Emilii Gronowskiej, Gabrieli Kubeł, Martyny Zyśk i Jakuba Gotliba.  

Uroczystość przygotowali: Krystyna Wiśniewska, Agata Sochalska, Wioletta Żylińska-Zyśk, wsparcie techniczne – Mirosław Gotlib.

Ostatnie aktualności

Klocki Korbo i energia odnawialna

Na zajęciach Laboratoria Przyszłości uczniowie eksperymentując z klockami Korbo poznawali energię wiatru, słońca i wody. Przygotowali wspaniałe projekty, energia odnawialna to nasza przyszłość.

Miasto dla robotów

Korzystając z klocków Korbo uczniowie na zajęciach Laboratoria Przyszłości zbudowali bezpieczne miasto dla robotów. Budynki, pojazdy, mosty, sygnalizacja świetlna, park z drzewami i zwierzętami oraz wiele