DZIEŃ KANONIZACJI PATRONA SZKOŁY

DZIEŃ KANONIZACJI PATRONA SZKOŁY

„Musicie być mocni, mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć”.

 27 kwietnia wspominaliśmy wspaniałego człowieka, który na stałe wpisał się w historię naszej szkoły- papieża św. Jan Paweł II.

   Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą święta pod przewodnictwem ks. proboszcza. Eucharystia z bogatą oprawą liturgiczną wprowadziła nas w czas świętowania.

   Uczniowie z klas I – IV śpiewając na sali gimnastycznej wybrane pieśni dla patrona pięknie zaprezentowali się podczas swoich występów. W radosny nastrój wprowadzili wszystkich uczestników spotkania.

   Naszą uroczystość ubogacili zaproszeni goście, którzy skierowali do nas wiele ważnych i mądrych słów, w których nawiązali do św. Jana Pawła II oraz DOBRA, którym dzielił się nasz patron i my możemy je rozsiewać każdego dnia.

    Uczniowie klasy V w przedstawieniu pt: „MIŁOŚĆ” ukazali nam , że tylko miłość, może wnieść światło i ciepło w  życie człowieka. Tylko potęga miłości, nie pozwala zapomnieć o innych. Nawiązując do gorliwego ewangelizatora przytoczyli  słowa, którymi zachęca nas, abyśmy: „Byli mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć”. Tylko przez miłość możemy rozbudzić PAMIĘĆ o ludziach bliskich naszemu sercu. Pamięć o naszym patronie – Janie Pawle II.

    Cała społeczność szkolna zaśpiewała piosenkę pt: Nie ma takiego jak PapieżTak – to prawda nie ma takiego jak papież – NASZ PAPIEŻ! Są takie osoby, które na trwałe wpisały się w ludzką pamięć, historię Polski, świata i Kościoła. Taką osobą jest niewątpliwie Jan Paweł II – nasz wielki rodak – patron naszej szkoły. Ten wielki człowiek o szlachetnym sercu, który był i jest autorytetem dla wielu ludzi i pokoleń, niewątpliwie zasłużył sobie na miano świętego.

   Ojciec Święty dał nam przeżyć wiele pięknych chwil. Wskazywał drogę miłości. Był z nami i dla nas. Szedł z Ewangelią w codzienność zagubionego, umęczonego człowieka. Dziś Go wspominamy, DZIĘKUJEMY! i mimo upływającego czasu PAMIĘTAMY!  śpiewaliśmy w piosence: Dziś dziękujemy kochany nasz Ojcze Święty.

Dziś dziękujemy kochany nasz Ojcze Święty” – Marzena Palka

                                        Krystyna Wiśniewska

Ostatnie aktualności

Laboratoria Przyszłości – Klocki KORBO

W naszej szkole rozpoczynamy przygodę z w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach uczniowie zmierzyli się z budowaniem ruchomych obrazów z kloców Korbo,  które w kreatywny