DZIEŃ DOBRA w naszej szkole

DZIEŃ DOBRA w naszej szkole

„ Nie każdego dnia można zrobić coś wielkiego, ale każdego dnia można zrobić coś dobrego”.

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskim DNIU DOBRA. To szczególny czas, w którym możemy rozsiewać DOBRO pomagając bliźnim w potrzebie. To radosne ŚWIĘTO POMAGANIA, wyjątkowe chwile dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas!

Wolontariusze z naszej szkoły pragnęli pokazać, że DOBRO jest w nas! Hasłem przewodnim Dnia Dobra jest słowo spoTKANIE. SPOTKANIE kryje w sobie piękną etymologię TKANIE. Wspólne tkanie… dlatego spotkania w naszej szkole były wyjątkowe bo były:
· spoTKANIEM z Chrystusem na Eucharystii,
· spoTKANIEM z braćmi i siostrami w czasie przygotowywania się do święta,
· spoTKANIEM z samym sobą, gdzie każdy sam mógł podjąć decyzję, na ile pragnie pomagać.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali upieczone babeczki, częstowali uczniów „dobrym ciasteczkiem” oraz „dobrym słowem”; promowali hasła oraz wartości pomagania drugiemu człowiekowi.

W tym roku uczniowie pragnęli rozsiewać DOBRO poprzez niesienie pomocy dla Hospicjum Stacjonarnego dla dzieci w Olsztynie.

To nasze wspólne DZIEŁO POMAGANIA zaowocowało. Zebrane fundusze przekazaliśmy dla tego wyjątkowego miejsca, które niesie pomoc schorowanym pacjentom i ich rodzinom. Rodzinom , które tworzą wspólnotę, wzajemnie obdarzają się siłą potrzebną do przetrwania najtrudniejszych momentów w ich życiu.

Opiekun SKC Krystyna Wiśniewska

Ostatnie aktualności

Wizyta w Jednostce Wojskowej w Lipowcu

18 czerwca 2024 r. uczniowie klas siódmej i ósmej wybrali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Lipowcu (8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny).Uczniowie zwiedzili Salę Pamięci,