Akcja Głośnego Czytania

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała akcję Szkolny Dzień Głośnego Czytania: „Wiosna z poezją”.

Celem wydarzenia była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na wartość poezji, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę jako źródło inspiracji i sposób na czas wolny.

Nauczyciele i uczniowie sięgnęli po utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej, Józefa Ratajczaka, Joanny Papuzińskiej, zaś starsze dzieci czytały wiersze Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz młodego poety Adama Siłkowskiego.

Akcja pozostawiła uczniom i nauczycielom miłe wspomnienia.

Ostatnie aktualności

Klocki Korbo i energia odnawialna

Na zajęciach Laboratoria Przyszłości uczniowie eksperymentując z klockami Korbo poznawali energię wiatru, słońca i wody. Przygotowali wspaniałe projekty, energia odnawialna to nasza przyszłość.

Miasto dla robotów

Korzystając z klocków Korbo uczniowie na zajęciach Laboratoria Przyszłości zbudowali bezpieczne miasto dla robotów. Budynki, pojazdy, mosty, sygnalizacja świetlna, park z drzewami i zwierzętami oraz wiele